אלי אסרף מארומה בתל אביב: "אם מרדכי בן השבעים הוא הדוגמא, אני מוכן לקבל עובדים נוספים"

1c6c64b

ראיון עם מנהל סניף של רשת "ארומה" בתל אביב, המעסיק עובדים מבוגרים בצוות הסניף. דרך פורטל "דרוש ניסיון".

ריקה שפרינצק

20.9.16

 

אלי (אליעזר) אסרף הוא מנהל ובעלים של ארומה ברחוב הארבעה בתל אביב. אלי קבל את מרדכי גורהאן (70) לעבודה באמצעות פרוייקט "דרוש ניסיון" של המשרד לשיוויון חברתי ועמותת "והדרת – הכוח השלישי".  גורהאן עובד שם כבר שלושה חודשים.

"חיפשתי אנשים", אומר אלי, "שיתאימו לצורך של המקום שלי. יש לי אבא בן 64 שהפסיק לעבוד מסיבות אישיות ואחר כך היה לו קשה למצוא עבודה בגילו".

למקום האישי הזה התחבר אלי כשחיפש עובדים. "לא חששתי בכלל מהגיל", הוא אומר. "אני גם לא הייתי צריך אדם למשרה מלאה. התאים לי שהעובד שקבלתי מתאים לשעות, לצרכים ולקצב.
בענף שלי אני נתקל בהרבה "ילדים" שמחוייבותם שואפת לאפס ואילו כאן, אצל העובד שלי יש מחוייבות".

עד כמה הצלחתו של העובד החדש הייתה חשובה לאלי, אפשר ללמוד מכך שהייתה לו הסבלנות, לפי דבריו להתאים למרדכי את סוג העבודה מתוך כמה אפשרויות.

"אני ממש מרוצה ממנו. בכל בוקר אני בא לעבודה, מחבק אותו ואומר לו בוקר טוב. אם זו הדוגמא, אני מוכן לקבל עובדים נוספים. למשל, אשמח לקבל מישהו שיתאים לעבוד בקופה בשעות לחץ".
מרדכי עובד כשש שעות ומסיים באחת וחצי בצהרים, קצב העבודה מתאים לו ואם יש צורך בתפוקה גבוהה יותר הוא בא מעט קודם או נשאר קצת יותר, הכל באחריותו. הוא מרוצה מעבודתו. לפני שפרש היה עצמאי ארבעים שנה. הייתה לו חנות ברחוב אלנבי בתל אביב.
"היה לי כבר קשה לעבוד כל כך הרבה שעות. העבודה כאן התאימה לי מבחינת מספר השעות. גם לא רציתי לעבוד בשבתות ולא רציתי משמרות. ברור שקצת התפשרתי על העבודה, אבל השתלבתי היטב ובעל הבית נחמד מאד".